Jak jsem se přesvědčila o účincích manuální lymfodrenáže

Nemám ráda jaro. Mám k tomu hned několik důvodů. Cítím se příšerně unavená. Mám nezvladatelnou chuť k jídlu. Jsem alergická na jarní pyl. Nesnáším všudypřítomný prach a nepořádek odhalený po rotátém sněhu a ostré jarní slunce. Také nemám ráda pohled do zrcadla na neesteticky a nezdravě bílé tělo, které je kvůli začínajícímu teplu nutné odhalovat.

Jednou na jaře jsem ale měla štěstí. Mojí kamarádku fyzioterapeutku, která právě zdárně dokončila studium a zároveň kurz manuální lymfodrenáže nebavilo poslouchat moje každoroční jarní naříkání o únavě a navrhla mi, že se mě pokusí pomocí techniky manuální lymfodrenáže nastartovat. Argumenty zněly jasně. Měla čas a chuť se mi věnovat a já bych byla vážně blbá, kdybych nevyužila příležitosti. Normálně se za tuto hodinovou terapii platí kolem tisícovky. Rozhodla jsem se, že to zkusím.

První měsíc jsem na terapii chodila častěji, minimálně jednou týdně, poté byly intervaly delší až zůstaly na udržovací frekvenci v počtu 1-2 terapie za měsíc. Během dne, kdy terapie probíhala, jsem musela hodně pít a vyhnout se zvýšené fyzické námaze, alkoholu a procedur, které prokrvují pokožku (horká vana či sprcha, sauna, masáž). Terapie probíhala na sucho a velmi jemně, až vám přijde, že to nemůže mít žádný účinek. Ale opak je pravdou.

Tělo se opravdu pročistilo a to jak fyzicky, tak psychicky. Po prvních aplikacích jsem pozorovala hlavně tu očistu psychickou. Hned po první terapii, jsem měla sen, kdy jsem všem blízkým osobám hrajících v mém životě důležitou roli řekla, co mi na nich vadí. Ráno jsem se probudila poměrně vyčerpaná, protože ten sen byl velmi živý. Očišťující bezdůvodný pláč jsem také brala jako součástí účinné terapie, na ten mě upozorňovala i kamarádka terapeutka. Postupně jsem ale pozorovala zvýšenou energii, na jarní období u mě neobvyklou. Po práci jsem místo spánku chodila běhat, ráno se mi lépe vstávalo, byla jsem aktivnější a zvládla víc povinností během dne. Co mě ale nejvíce překvapilo, byl postupný úbytek na váze, během půl roku jsem ubyla na váze o pěkných pár kil, což mě překvapilo asi nejvíce, protože moje váha byla několik let stabilní a neměnná.

Nyní je to už několik let. Jsem stále o 3 kila lehčí. Na konci dne nemám oteklé nohy. Mám více energie. Pohled na mé bílé tělo je i na jaře estetičtější. A já vím proč. Kvalitně provedená manuální lymfodrenáž je prostě zázrak.

Klientka Jana S.